Organize Sanayi Bolgesi, Batman / TÜRKİYE

ÜRETİM SİSTEMİ

MEYVE BAHÇELERİ VE TARIM

Fernas Gıda 7000 dönüm üzerinde modern ve sürdürülebilir teknik altyapısı ile meyve bahçesi tesis etmekte ve tarım uygulamaları yapmaktadır. Çoğunluğu Elma çeşitleri olan meyve bahçelerinde; Armut, Kayısı, Böğürtlen ve Erik ekimleri de mevcuttur.

Fernas Gıda olarak tarımsal üretimde sürdürülebilirlik, doğa ve insan dengesini bozmadan üretim yapabilmek birinci önceliğimizdir. Türkiye’deki sürdürülebilir tarımsal üretim konusunda çıktığımız bu yolda, Gap Global üretim planlarını prensip alarak tarımsal üretim yapmaktayız. Çok iyi biliyoruz ki fazla kullanılan zirai ilaç, gübre gibi tarımsal girdilerin doğaya ve ekonomiye büyük zararları vardır. Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak ve toprağı kirletmeden kaliteli tarımsal ürünler üretebilmek için iyi tarım uygulamalarına oldukça önem veriyoruz. Tarımsal üretim ve yatırımlarımızı bölgesel kalkınmayı sağlayabilecek şekilde planlıyoruz.

İyi tarım uygulamaları ve Gap Global standartlarında tarımsal üretimimizle toprağa attığımız ilk tohum ve diktiğimiz ilk fidandan itibaren sürdürülebilirlik üzerine vermiş olduğumuz sözlerden daha da iyisini yapmayı hedefliyor, tarımsal üretimde doğa-insan ilişkisine değer veriyor ve saygı duyuyoruz.

SOĞUK HAVA DEPOSU

2016 yılında faaliyete geçen 4000 tonluk Soğuk Hava Deposu aynı anda hem donuk hem de taze ürün saklayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Tesiste günde 100 ton meyve tasnif ve paketleme yapabilen tam otomatik bir meyve boylama sistemi mevcuttur.

Fernas Gıda olarak Soğutma Depolarımızda ilerici ve çevreci bir sistemi işletiyoruz. Doğa ve insan ilişkisine burada da önem veriyoruz. Sistemlerimizde kullandığımız amonyağın (NH3),  Ozon Tabakası İncelmesi Endeksi (ODP) ve Küresel Isınma Potansiyeli Endeksi (GWP) sıfırdır.

MEYVE SUYU ÜRETİMİ

2015 yılında faaliyete geçen tesiste günlük 100 ton meyve işleyebilen Meyve Konsantre Tesisi mevcuttur. Meyve Suyu Üretim ve Dolum Tesisinde ise karton paketli ürünler, cam şişeli ve pet şişeli ürünlerin üretimi yapılmaktadır.

MEYVE SUYU KONSANTRESİ ÜRETİMİ

Üretim sistemindeki her alanda; sağlık, güvenlik ve çevre duyarlılığı konularında üst seviyede hassasiyet göstererek sürdürülebilirliği arttırmak, ürün yelpazesini genişletmek ve verimliliği arttırmak için çalışmalar yürütülmektedir.

Fernas Gıda olarak teknolojik alt yapı ile bilinçli ve eğitimli çalışanlarla, ürünlerimizin sağlığa uygun hijyenik koşullarda, ulusal ve uluslar arası mevzuata ve müşteri isteklerine uygun olarak üretileceğini aynı zamanda gıda güvenliğinin garanti altına alınacağını, kalitenin ve gıda güvenliğinin birinci önceliğimiz olacağını taahüüt ederiz.